Sayfayı Paylaş

Bolvadin Cemre Koleji olarak Okul Öncesi Eğitim süresinde öncelikli amacımız, çocuklarımızın sevgi dolu bir eğitim ortamında mutlu bir şekilde eğitimlerini tamamlamalarıdır. Bunu yaparken de onların tüm gelişim alanlarını (sosyo-duygusal, bilişsel, psikomotor gelişim ve öz bakım becerileri) destekleyen farklı eğitim modellerinden yararlanırız. Eğitim programımız M.E.B.’in belirlediği amaç ve kazanımları kapsayan ancak; gelişen eğitim dünyasını da takip eden bir yaklaşımla hazırlanır.

CEVHERLERİN ORTAYA ÇIKTIĞI DÖNEM

Anaokulu çağı, çocukların içindeki cevherin ortaya çıkartılması gereken, çocuğumuzun yaşayacağı en önemli dönemlerden biridir. Programımızdaki her ders ve uygulama çocukların yaşam becerilerini geliştirmeye ve onların kendi potansiyellerini ortaya çıkarmasına yöneliktir. Okul çağı çocuklarının ihtiyaç duydukları zihinsel farkındalık ve algı, odaklanma, dikkat, hafıza gibi becerilerinin ne düzeyde olduğu ölçülerek, gelişim programı kapsamında potansiyellerini gerçekleştirmeleri sağlanır.

Bu bakış açısıyla, farklı ve birbiri ile eğitimsel açıdan rahatlıkla kaynaşabilen eğitim modellerini, kurumumuzdaki anaokulu eğitim öğretim programına dâhil ettik.

 

EĞİTİM SÜRECİ

Okulumuzda anaokulu eğitimi 60-70 ay arasındaki çocuklara verilir. Öğrencilerimizin okulumuzda geçirdikleri vakitleri donanımlı şekilde geçirebilmelerini sağlamak için zengin içerikler uygulanır. Görsel etkinlikler, sınıf içi söylenen şarkılar, öğrenilen danslar ile derslerimiz mutlaka desteklenir.

EĞİTİM ETKİNLİKLERİ

 • Serbest Zaman Etkinliği,
 • Yabancı Dil Etkinliği
 • Matematik Etkinliği
 • Okuma Yazma Hazırlık Çalışmaları
 • Fen ve Doğa Etkinliği
 • Drama ve Müzik Etkinliği
 • Oyun Etkinliği
 • Sanat Etkinliği
 • Cimnastik
 • Akıl ve Zeka Oyunları
 • Değerler Eğitimi
 • Kur’an-ı Kerim

derslerinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra belirli aralıklarla okulumuz Psikolojik Danışmanı tarafından "Masal Terapisi" ve "Oyun Terapisi" gibi etkinlikler plnalanarak uygulanır.

Anaokulu çağı miniklerimizin özellikle Değerler Eğitimi etkinliğine önem verilir çünkü çocuklarımızın karakter yapısı bu zamanda oturur. Gelenek, görenek ve dinimize uygun değerlerimizi çocuklarımıza öğreterek güncel yaşantılarında uygularız. Ayrıca sahne etkinlikleri, geziler ve mutfak organizasyonları ile sınıf dışı etkinlikler yaparak çocuklarımız yıl boyu neşeli vakit geçirir.

 

UZMAN PEDAGOJİK YAKLAŞIM

Gelişiminin en önemli döneminde olan çocuklarımız için psikolojik destek oldukça önemlidir. Anaokulu yaş grubumuz, uzman pedagoglarımız tarafından gelişimleri, algıları, dikkat oranları, ders içerisindeki hal ve hareketleri takip edilerek aileler bilgilendirilir. Psikoloğumuz, çocukların dikkat, algılama, öğrenme ve kendi becerilerini geliştirme konularına odaklanır ve çocuk için en uygun ortamı okul içerisinde ve ev ortamında ailelerle uyum içerisinde sağlamaya çalışır. Çocukların kendini güvende hissettiği, sevgiyle yaklaşıldığı ve öğrenmenin her daim eğlenceli olduğu Bolvadin Cemre Koleji'nde minik yavrularınız bizim de biricik evlatlarımızdır.

MANEVİ DEĞERLER EĞİTİMİ

Bolvadin Cemre Koleji olarak en büyük gayemiz, çocuklara Kuran-ı Kerim’i, Peygamberimizi sevdirmek ve bu değerlerin hayatlarındaki önemini fark etmelerini sağlamaktır. Bu dönemde çocuklar oldukça güzel alışkanlıklar edinebilir. Bizim de onlara manevi değerlerimizi aşılamak birincil hedeflerimizdendir. Anaokulu yaş grubunda çocuklar, bireysel olarak, manevi değerler öğretmeniyle, Kuran-ı Kerim okur ve kendi seviyelerine göre ilerler. Bunun sonucunda belirlenen konular işlenir ve miniklerin seviyesine indirilir. Bilgiler oyunlarla çocuğun yaşına uygun şekilde verilir.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Yabancı Dil Eğitim Programımız, çocuklarımızın yaş gruplarına özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, yaş gruplarına uygun oyun, şarkı ve etkinliklerle öğrenmelerini amaçlar. Görsel ve işitsel öğrenmeyi etkin hale getirmek için oyun ve aktivitelerde İngilizce iletişim aracı olarak kullanılmakta, soyut kavramlar yerine çocuklarınızın kendi yaşantılarından hareket edilerek, İngilizce anlamlı bir bütün haline getirilmektedir.

Böylece çocuklarımız İngilizceyi doğal ortamlarında hikâyeler, şarkılar, resimli kartlar, oyunlar, hareketler ve çeşitli etkin öğrenme aktiviteleri yardımıyla yaşayarak ve eğlenerek öğrenirler. Böylece çocuklar, İngilizceyi öğrenirken ve pekiştirirken, aynı zamanda fiziksel ve sosyal becerilerini de geliştirirler. Sınıflarda uygulanan fiziksel ve dil gelişimine yönelik aktivitelerde öğretmenlerimiz, çocuklarımızı günlük konuşmalar yapmaya ve basit cümleler kurmaya teşvik ederler.